Počas uplynulej soboty 02.03. sa naši plavci zúčastnili 2. kola Banskobystrického pohára v Banskej Štiavnici. V posilnenej zostave sa predstavil Jakub Dolinský, Lukáš Vaško, Šimon Baláž, Daniel Malachovský, Patrik Debnár, Eliška Petlušová, Michaela Luptáková a Nina Štrbová.

50 PRSIA

Prvú disciplínu odštartovali súbojom Paťo a Daniel. Úspešnejší v cieli bol Paťo, ktorý zaplávaným časom 53.91s obsadil 11.miesto. Daniel si taktiež zaplával osobný rekord 54.55s, ktorým obsadil vo svojej kategórii skvelé 4.miesto. Zahanbiť sa v tejto disciplíne nedali ani ostatní chalani a všetci si vyplávali pekné osobáky: Jakub - 35.15s (1.miesto), Lukáš - 42.86s (2.miesto), Šimon 44.77s (3.miesto). Po chalanoch sa na štart po prvýkrát postavili aj naše baby, ktoré si zaplávali svoje prvé osobné rekordy: Miška - 52.45s (11.miesto), Nina - 55.85s (13.miesto). Eliška bola bohužiaľ po štarte diskvalifikovaná, avšak aj jej patrí pochvala za osobný rekord, hoci je neoficiálny.

50 VOĽNÝ SPÔSOB

Šprintérsku kraulovú disciplínu mali v programe všetci naši chlapi aj baby. Ako prvý sa na štart postavili naši najmladší plavci Paťo a Daniel, ktorí si opäť zaplávali osobné rekordy 53.15s (23.miesto), resp. 53.61s (9.miesto). Po nich do bazéna skočili Lukáš so Šimonom. Lukaš si vyplával pekný osobný rekord a časom 35.78s obsadil 6.miesto, Šimon bol príliš namotivovaný a bohužiaľ bol diskvalifikovaný za pohyb na štarte. Na stopkách trenéra bol však nameraný osobáčik. Posledný z chalanov sa na štart postavil Jakub, ktorý si zaplával nové osobné maximum a časom 29.06s obsadil 2.miesto. Ani baby sa nenechali zahanbiť a rovnako úspešne si v tejto disciplíne vyplávali osobné rekordy: Miška - 42.76s (17.miesto), Nina - 46.18s (20.miesto), Eliška - 47.46s (22.miesto).

100 PRSIA

Obľúbenú prsiarsku disciplínu odštartovali Paťo a Daniel. Rýchlejším v cieli bol opäť starší Paťo, ktorý zaplával osobný rekord 1:59.58s a obsadil 13.miesto. Daniel si však vo svojej kategórií vyplával parádne 4. miesto v čase 2:04.08s a od prvej medaile ho delilo iba 0,80s. V následujúcej rozplavbe spolu súperili Šimon a Lukáš. Úspešnejším v cieli bol Lukáš, ktorý časom 1:36.50s obsadil 3.miesto. Šimon obsadil pekné hoci medzi pretekármi nepopulárne 4.miesto (1:38.66s). Ako posledný sa z chalanov postavil na štart najstarší Jakub, ktorý bol však za technickú chybu diskvalifikovaný. Potešil však neoficiálny čas 1:15.70s. V ženskej časti disciplíny sa nám v 1. rozplavbe predstavili Eliška a Nina. Úspešnejšia Eliška dohmatla v novom osobáku 1:52.58s (10.miesto). Hneď za ňou dohmatla Nina v čase 2:06.72s (14.miesto). Ako posledná sa z dievčat postavila na štart Miška, ktorá si taktiež vyplávala osobný rekord 1:54.78s čo stačilo na 11.miesto.

100 POLOHOVÝ PRETEK

V polohovkárskej disciplíne nás reprezentovali iba naši starší plavci. Nanešťastie sme aj tu mali diskvalifickáciu za Šimonov pohyb na štarte. Jakub vo svojom novom osobnom rekorde 1:12.83s obsadil 2.miesto, Lukáš rovnako v osobnom rekorde 1:31.61s obsadil vo svojej kategórií taktiež 2.miesto.

ZHODNOTENIE PRETEKOV

Prvé preteky v novej sezóne celkovo hodnotím veľmi pozitívne, hoci ma trochu zamrzeli diskvalifikácie. Všetci naši plavci si vo svojich disciplínach zaplávali nové osobné rekordy čo je v konečnom dôsledku pre plavcov a trénerov najdôležitejšie. Naši makači nám pre klub vyplávali 11 umiestnení do TOP 10, čo je skvelé. Verím, že nás všetkých podané výkony (či už osobné rekordy ale taktiež aj drobné chyby v podobe diskvalifikácií) dostatočne motivujú a posunú vpred. Špeciálne poďakovanie ešte patrí aj nášmu "fanklubu" rodičov, ktorí vytvorili deťom parádnu atmosféru.