Počas víkendu 05. - 07. apríla sa naši plavci predstavili na dvoch podujatiach. Starší plavci sa predstavili na medzinárodných pretekoch v Poprade a to menovite: Jakub Dolinský, Lukáš Vaško, Šimon Baláž. Mladší plavci sa predstavili na veľkonočných pretekoch v Žiari nad Hronom v zostave: Daniel Malachovský, Patrik Debnár, Eliška Petlušová, Michaela Luptáková a Nina Štrbová.

CENA POPRADU 2019
100 PRSIA

Obľúbenú prsiarsku disciplínu ako prvý odštartovali Lukáš a Šimon. Obaja si opäť utvorili nové osobné rekordy. Prvý dohmatol Lukáš v čase 1:35.17s čo stačilo na 13.miesto, Šimon tesne zaostal a časom 1:37,63 obsadil 15.miesto. Ako posledný sa na štart postavil aj náš najstarší plavec Jakub, ktorý sa však nepodarilo vylepšiť svoj osobný rekord a časom 1:18.53s a obsadil pekné 6.miesto.

50 VOĽNÝ SPÔSOB

V šprintérskej kraulovej disciplíne si to najprv rozdali chalani Šimon a Lukáš. V cieli dohmatol ako prvý Lukáš v novom osobáku 33.71s a obsadil 19.miesto. Šimon dohmatol v čase 34.42s čo bolo tesne za jeho osobným rekordom a obsadil 28.miesto. Ako posledný sa vtejto disciplíne predstavil Jakub, ktorému ale pretek absolútne nevyšiel a časom 30.40s obsadil až 24.miesto.

200 PRSIA

V prsiarskej dvestovke sa predstavil iba Jakub, ktorý si vyplával nový osobák a časom 2:51.59s obsadil vo svojej kategórií 6.miesto.

100 VOĽNÝ SPÔSOB

V tejto kraulovej disciplíne sa predstavili všetci naši plavci a okrem Jakuba, ktorému táto disciplína opäť nevišla podľa predstáv, si utvorili nové osobné rekordy: Lukáš 1:16.54s (29.miesto), Šimon 1:17.85s (33.miesto) Jakub 1:08.15s (39.miesto).

50 PRSIA

V prsiarskom šprinte sa opäť predstavili všetci naši plavci. Prvý si to o víťazstvo v rozplavbe rozdali Lukáš so Šimonom. Prvý dohmatol síce Lukáš, ale dohmatol zle a bol diskvalifikovaný. Šimon dohmatol v čase 44.20s (13.miesto). Jakub si po kraulovi mierne napravil chuť a dohmatol v osobáku 35.42s (5.miesto).

VEĽKONOČNÉ PRETEKY - ŽIAR NAD HRONOM
25 PRSIA

V prsiarskom "superšprinte" sa predstavil náš najmladší plavec Daniel a vyplával si osobák a prvú medailu: 23.80s (2.miesto).

50 PRSIA

V prsiarskom šprinte sa predstavil s chalanov iba Paťo, ktorý si vyplával taktiež osobný rekord 53.44s a obsadil 13.miesto. Po Paťovi sa v tejto disciplíne predstavili aj naše dievčatá. Eliška osobákom 49.22s obsadila 17.miesto, Nina časom 56.89 obsadila 24.miesto. Miška bola za predčasný pohyb na štarte bohužiaľ diskvalifikovaná.

25 ZNAK

V znakárskom "superšprinte" sa opäť predstavil iba náš najmladší plavec Daniel a vyplával si nový osobák 28.23s (14.miesto).

100 PRSIA

Na prsiarskej stovke sa predstavil ako prvý Paťo a osobákom 1:53.22 obsadil 8.miesto. Po Paťovi sa na štart postavili všetky naše baby a všetky si vyplávali nové osobáky: Miška 1:52.77s (5.miesto), Eliška 1:49.11s (14,miesto), Nina 2:01.40s (17.miesto).

25 VOĽNÝ SPÔSOB

V kraulovom "superšprinte" sa do tretice predstavil iba náš najmladší plavec Daniel a v osobáku 20.52s obsadil (5.miesto).

V kraulovom šprinte sa predstavili ako prvé naše dievčatá a všetky si vyplávali pekné osobáky: Miška 40.67s (6.miesto), Nina 45.22s (24.miesto) a Eliška 45.98s (25.miesto). Po diečatách sa postavil na štart jediný plavec Paťo a rovnako v osobáku 50.83s obsadil (21.miesto).

ZHODNOTENIE PRETEKOV

Medzinárodné preteky v Poprade ukázali našim plavcom, že tvrdým tréningom sa opäť posunuli vo výsledkovej listine vyššie ako tomu bolo v Žiline. Rovnako našim mladším plavcom gratulujeme k novým osobným rekordom a veríme, že na ďaľších pretekoch budú opäť minimálne taký úspešný ako v Žiari.