Počas prvého jarného víkendu 22. - 24. marca sa v Žiline, stretlo takmer 700 plavcov zo 69 klubov z Česka, Maďarska, Poľska, Slovinska, Švajčiarska a Slovenska. Na jednom z najväčších a najvýznamnejších plaveckých mítingov na Slovensku, ktorý je zaradený do kalendára medzinárodnej plaveckej federácie FINA mal po prvýkrát zastúpenie aj náš plavecký klub v zostave: Jakub Dolinský, Lukáš Vaško, Šimon Baláž.

50 VOĽNÝ SPÔSOB

V šprintérskej kraulovej disciplíne sa ako prvý predstavil Šimon a vyplával si krásny 5 sekundový osobný rekord, časom 34.12s obsadil 31. miesto. Ako druhý sa postavil na štart Lukáš a rovnako aj on si vyplával nový osobný rekord 35.61s čo stačilo v obrovskej konkurencií na 42. miesto.

100 PRSIA

Obľúbenú prsiarsku disciplínu ako prvý odštartoval Lukáš a vyplával si opäť nový osobný rekord 1:38.11s čo stačilo na 13.miesto. Po Lukášovi sa na štart postavil aj náš najstarší plavec Jakub, ktorý si taktiež vylepšil svoj osobný rekord na čas 1:18.16s a obsadil pekné 15.miesto.

50 PRSIA

V prsiarskom šprinte sa predstavili všetci naši plavci a všetci si vyplávali nové osobné maximá ako aj najlepšie umiestnenia: Šimon - 45.06s (12.miesto), Lukáš - 42.66s (7.miesto), Jakub - 35.86s (11.miesto).

ZHODNOTENIE PRETEKOV

Prvé medzinárodné preteky hodnotím veľmi pozitívne, chalani sa nestratili ani v medzinárodnej konkurencií a pevne verím, že ich to bude ešte viac motivovať makať na sebe. Všetci naši plavci si vo svojich disciplínach vyplávali opäť nové osobné rekordy čo je v konečnom dôsledku pre plavcov a trénerov najdôležitejšie.

Predcházajúci článokBBP, 2. kolo - Banská Štiavnica
Diskusia