Počas uplynulej soboty 15.12. sa naši plavci zúčastnili na posledných pretekoch v tomto roku "Vianočné Preteky" v Žiari Nad Hronom, v zostave Jakub Dolinský, Lukáš Vaško a Šimon Baláž.

50 PRSIA

V tejto disciplíne sa predstavili všetci naši chlapi. Prvý na štart sa postavil Šimon Baláž, ktorý si zaplával osobný rekord 44.88s a obsadil pekné 6. miesto. Druhý sa predstavil Lukáš Vaško, ktorému táto disciplína nevyšla podľa jeho predstáv a zaplával čas 45.01s čo mu vynieslo 9. miesto. Ako posledný sa na štart postavil Jakub Dolinský, ktorému taktiež nevyšla táto úvodná disciplína podľa predstáv, pretože kvôli pohybu na štarte bol diskvalifikovaný - zaplávaný čas 35,73s.

50 ZNAK

V tejto disciplíne si Jakub Dolinský zaplával osobný rekord 35.25s a obsadil 1. miesto.

100 PRSIA

V tejto disciplíne sa prestavili taktiež všetci naši plavci. Ako prvý sa predstavil Šimon a v osobnom rekorde 1:39.30s obsadil 7. miesto. Lukáš sa taktiež nenechal zahanbiť a aj on si vyplával nový osobný rekord 1:38.62s a obsdadil 6. miesto. V poslednej rozplavbe sa prestavil Jakub Dolinský, ktorý si utvoril na medzičase výrazný osobný rekord na 50P - 34,47s, potom mu však došli sily a časom 1:21,23s obsadil 2.miesto.

50 MOTÝLIK

V tejto disciplíne sa prestavil iba Jakub a časom 35,31s obsadil 2. miesto.

50 VOĽNÝ SPÔSOB

V tejto disciplíne sa opäť prestavili všetci naši plavci. Ako prvý sa predstavil Šimon, ktorý si utvoril ďalší osobný rekord a časom 39,39s obsadil 12. miesto. V ďalšej rozplavbe si aj Lukáš vyplával nový osobák a časom 37,21s obsadil 11. miesto. V poslednej rozplavbe sa predstavil Jakub a časom 29,70s obsadil 2. miesto.

100 POLOHOVÝ PRETEK

Aj v tejto disciplíne sa opäť prestavili všetci chlapi. Ako prvý sa predstavil Šimon a zaplával si osobák 1:35,72s obsadil 12. miesto. Ďalší sa v tejto disciplíne predstavil Lukáš Vaško, ktorý časom 1:33.81s obsadil 11. miesto. Ako posledný sa predstavil Jakub Dolinský, ktorý viedol pretek 98m a vďaka pokazenému dohmatu obsadil až 3. miesto - od zlatej medaile ho delilo iba 20 stotín sekundy.