VZNIK NÁŠHO KLUBU

Vznikli sme 1. Júna 2016, kedy sme počas letných prázdnin usporiadali 1. ročník denného letného plaveckého kempu v spolupráci s BSC. Následne nás oslovili viacerí rodičia, že sa deťom páčilo a deti by sa chceli ďalej zdokonalovať v plávaní. Tak sme sa rozhodli pokračovať v načatej práci a začali sme počas týždňa individuálnými kurzami plávania a pravidelne každú sobotu s kurzami plávania pre deti od 6 - 14 rokov. Od Roku 2017 pribudli do nášho porfólia kurzy plávania pre deti od 4 - 6 rokov ako aj kurzy plávania pre dospelých. V lete 2017 sme usporiadali 2. ročník denného letného plaveckého kempu a oba turnusy sa naplnili už počas apríla, čo nás motivovalo k ešte väčšej snahe vytvoriť niečo viac.

Koncom roka 2017 sme začali usilovne pracovať na založení plaveckého klubu registrovaného v SPF, ktorý by ponúkal tréningy pod dozorom našich kvalifikovaných trénerov a využívania nových metód tréningu. Začiatkom roka 2018 sa to podarilo a momentálne má náš klub viac ako 25 registrovaných plavcov. Tento počet sa každým rokom zvyšuje. Našim plavcom sa podarilo úspešne vrátiť Banskú Bystricu na plaveckú mapu medailovými umiestneniami na Majstrovstvách SR v rôznych vekových kategóriach. A teraz prečo by ste mali plávať v našom klube?

TRÉNERSKÝ TÍM

Mladý trénersky kolektív. Všetci naši tréneri sú bývalí plavci a držitelia trénerskych licencií, ktoré Slovenská plavecká federácia vydáva a to: TRĚNER I. - V. KVALIFIKAČNÉHO STUPŇA. V našom tíme máme aj bývalého reprezentanta SR a spoludržitela viacerých slovenských rekordov. Každý náš tréner už má za sebou viacročnú trénersku prax s deťmi.

VÝCHOVA PLAVCOV

Naša filozofia je vychovať si plavca úplne od malička - ako 4 ročného ho zoznámiť s vodou, vybudovať pozitívny vzťah k plávaniu hravou formou, a následne ho posunúť jednotlivými skupinami pod vedením naších trénerov stále vyššie a vyššie. Náš klub sa snaží poskytnúť Vašim deťom ideálne podmienky pre ich rozvoj, aby sa z nich časom stali budúci reprezentanti SR.

MOTIVÁCIA

Na našom webe je zriadený nový motivačný program PLAVEC MESIACA, ktorý je na základe výkonov na pretekoch ako aj prístupu k tréningom odmenený klubom. Veríme, že mladých plavcov týmto krokom motivujeme k väčšej snahe pri tréningoch podať maximálny výkon.

SOCIÁLNE SIETE

Snažíme sa rodičom sprostredkovať výsledky hneď po doplávaní disciplíny na našich sociálnych sieťach s umiestnením plavca ako aj zaplávaným časom, aby ste si mohli vychutnať aj vy zlepšenie vašich ratolestí, a pochváliť sa nimi.